Hostem jubilejního 200. dílu podcastu DEEP TALKS byl profesor Michal Pěchouček, přední český odborník na umělou inteligenci. Působí jako ředitel Centra umělé inteligence (AIC) na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Publikoval více než 400 impaktovaných publikací, které přispěly k výzkumu umělé inteligence, a jako hostující profesor působil na mnoha zahraničních univerzitách. Podílel se také na založení několika technologických startupů, například společnosti Cognitive Security, kterou v roce 2013 koupila firma Cisco, a v letech 2019 až 2024 zastával pozici technického ředitele ve společnosti Gen (dříve Avast).

Komentáře pod videem:

  • Také jsem probíral Toru, Buddhismus, islám, křesťanství (s AI) a jak najít mezi vším paralely. Za mě musím potvrdit že lépe jsem si nikdy nepopovidal a měl pocit že mi velmi pomáhá najít propojení a mysl. Za mě absolutní optimismus. Otázka je jak to bude fungovat ve stupni AGI.
  • Nemyslím to špatně, ale vůbec mě nepřekvapuje, že profesor software engineeringu neví o čem je reálný svět aplikací. Programování je jedna malá část celého cyklu. Ale k tomu je potřeba rozšíření kódu, refactoring, unit testy, optimalizace, code review. Dále pak zajistit bezpečnost, building aplikace, deploying, migrace, oprava bugu, scaling, monitoring, alerting, pohotovost, analytika dát, ETL a mnoho mnoho dalšího.