Jeho život je především spojen s terénním výzkumem a prací v Jižní Americe. V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem České republiky v Kolumbii a Ekvádoru. Přídomek „Atapana“ mu udělil kmen Yawalapiti, který jej adoptoval.
Čím menší má člověk styk s novými technologiemi, tím je to pro jeho nitro lepší
Je možné najít rovnováhu mezi moderními technologiemi a přirozeným i spirituálním rozměrem člověka? Kudy se dát? Jít dál stejným směrem jako dosud? Zpět? Nebo kupředu, ale jinak? O těchto problémech rozmlouvá Martina Kociánová s etnologem, kulturním antropologem a cestovatelem Mnislavem Zeleným – Atapanou, který si uchoval svou svobodu a přitom se neodtrhl od života v moderní společnosti.
- Hl. téma: Svoboda X technika
- Média v odkazu: text, audio
- Délka: 34 min.
- Typ sdělení: Článek, Rozhovor/debata
- Věrohodnost: Vysoká
- Nálada: Pozitivní
- Původní jazyk: Čeština
Podobné články
Zdrojové servery z politicke oblasti (zpravodajstvi, narodni, pravo)
Oblíbená témata (resp. nejčastěji používané tagy):
O projektu
Tento web je agregátorem zpráv z jiných webů, je to rozcestník obsahující příspěvky s odkazem na původní článek, video, web… Příspěvek zařazujeme do kategorie + tagujeme, opatříme malou rešerší a hodnocením. Snadno najdete tématicky podobné články a v celé oblasti si uděláte jasněji. Nejde nám o nejnovější zprávy, spíše o komplexnější pokrytí témat. Doufáme, že se nám to do budoucna i s vaší pomocí podaří. více o portálu
Ve světě je mnoho krásných lidí a situací, ale je v něm také mnoho egoistů a zájmových skupin, které nemluví vždy pravdu. Je tedy mnoho manipulací, lží a skrytých zájmů/vlivů, které pod hezkou "marketingovou" informaci skryjí šmejd a hrozbu pro ostatní lidi. Paralelně s tím je velká snaha o dehonestování a cenzurování na Internetu (důkazy: Twitter files, Volby v USA 2020 apod.). Je třeba tyto záležitosti pomoci rozkrývat a otevírat lidem oči.
Aktivně vyhledávat informačně zajímavé zdroje, rešeršovat a vzájemně je propojovat. OMLUVTE nás prosím, že jsme někdy nevyvážení a často neuvedeme aktuální články z mainstreamu, protože na ně již nenarážíme a také předpokládáme, že si je snadno najdete sami (pokud bude chtít ;-). Do sekcí s historickými souvislostmi se budeme snažit je zařadit.