První část záznamu obsahuje úvodní slovo Vlastimila Veselého a diskusní panel s lídry eurokandidátek, kde zasedli a o postojích svých volebních subjektů ke svobodě slova debatovali Ondřej Knotek (ANO), Alexandr Vondra (SPOLU), Petr Mach (SPD-Trikolora), Ondřej Dostál (Stačilo!), Filip Turek (Přísaha-Motoristé sobě), Libor Vondráček (Svobodní) a Daniel Vávra (SOSP) pod moderací Martiny Kociánové.

Ve druhém diskusním panelu “Svoboda slova jako podmínka pluralitní demokracie”.debatovali Petr Drulák (Svatopluk), bývalý ministr informatiky Vladimír Mlynář, Matyáš Zrno (CNN Prima News), Filip Šebesta (Institut Václava Klause) a Marek Novák (Inštitút Ladislava Hanusa, Slovensko) s moderovací Vlastimila Veselého (SOSP). Kdo je arbitrem pravdy? Mají mít občané právo na vlastní výklad informací? Jsou odlišné názory na C19 očkování, manželství, dění na Ukrajině nebo Green Deal systémovým rizikem? Ideologizace factcheckingu Jaká je situace se svobodou slova na Slovensku?

Ve třetím diskusním panelu “Svoboda slova v občanské praxi” debatovali nezávislá senátorka Daniela Kovářová, Lukáš Zelený (Rada Českého telekomunikačního úřadu), Dalibor Balšínek (Echo24), Jan Macháček (Institut pro politiku a společnost) a Natálie Vachatové (SOSP) s moderací Gabriely Sedláčkové (SOSP). Kvůli čemu jsou dnes občané vyšetřováni nebo souzeni, když jde o jejich názory? Jak se domoci nápravy při neoprávněném cenzurním zásahu? Jak bude fungovat mimosoudní řešení sporů? Co mají média čekat od European Media Freedom Act? Jsou spíše hlídacími psy demokracie nebo factcheckery oficiálních narativů? Kde je hranice mezi moderací obsahu a cenzurou nepohodlných názorů? Global Disinformation Index.