Takové je alespoň stanovisko Nejvyššího soudu, který se nyní obrací s žádostí o posouzení na Ústavní soud. Za tímto průlomem na poli odškodňování zdravotních následků po očkování stojí případ zastupovaný advokátní kanceláří Denisy Sudolské. Odvážná advokátka se spolu se svým týmem a klientem nevzdala poté, co jejich žalobu o odškodnění zamítl obvodní a následně i městský soud.
V dovolání k Nejvyššímu soudu trvali na tom, že současná legislativa odškodnění poškozených v podstatě znemožňuje, protože klade podmínku zvlášť závažného ublížení na zdraví. „Tím se myslí komatické stavy, ochrnutí a podobné následky, které znamenají, že postižený už vlastně žádné zdraví nemá. Že neodejde z nemocnice po svých,“ vysvětluje Denisa Sudolská s tím, že doposud museli advokáti tyto fatální stavy u soudů prokázat, jinak nebylo odškodnění uznáno.
Proč ministerstvo zdravotnictví samo nenavrhlo změnu zákona, o kterém vědělo, že je problematický? Co se nyní mění pro poškozené po očkování „proticovidovém“ i běžném? Jak se usnadní cesta k náhradě škody za zničené zdraví? Poslechněte si v exkluzivním rozhovoru s advokátkou, která dlouhodobě bojuje za ochranu základních práv tam, kde je stát a systém narušují.