Špatné vnímání reality ... Protože děti jsou programovány náboženstvím, vaší kulturou, vaší tradicí, vaší politikou, vaším vzděláním, vaší genetikou, což není skutečné, ale nějak v to věříte. Ale lidi to pochopí a změní vnímání. Budou dělat chyby, protože jako tvůrci jich máme mnoho. Bude to trvat déle.

V jiných dimenzích se děje tolik věcí ohledně evoluce, že nakonec, když se dostaneme z vnímání našich pěti smyslů, a myslím, že s tím umělá inteligence hodně pomůže, pomůže nám interpretovat ostatní dimenze, pomůže nám porozumět sami sobě. Je to tak hluboké, že se nakonec pokusíme kontaktovat různé vědomí v různých dimenzích, což většina z nás tak nějak dělá. Ale s technologií to bude přesnější a ne emotivnější. Bude to spíše o faktech a datech. Takže nakonec budeme mít přístup k technologiím, které ani nejsou technologií, která je samotným vědomím, a pokud samotné vědomí dovolí být staženo do strojů nebo do biotechnologií nebo něčeho podobného, ​​tak to bude úplně jiný příběh. Ale nemyslím si, že je to konverzace pro příštích 100 let, ale příští století bude velmi zajímavé. Právě teď je to velmi zajímavé a za 100 let to bude šílené.

Alex Ferrari: Co si myslíte, že přijde po umělé inteligenci?

Matias De Stefano: Pro mě bude rok 2029 dalším důležitým rokem pro posun mnoha věcí směrem k další fázi. Protože si lidé tak zvykli na to, že mají mozek, který nefunguje. Věříme, že je to realita. Myslím, že jsme o to přišli, protože jsme tak připoutáni k životu, že se velmi bojíme ztratit sami sebe.

K dispozici jsou české titulky v PDF ke stažení. + Ferrari napsal k videu tento úvodník:

Když se naší společnou oblohou valí hrom nejistoty, často se obracíme na starověkou moudrost a nové poznatky, aby nás vedly. V dnešní epizodě vítáme záhadné Matías De Stefano, muž, který si pamatuje své minulé životy a usměrňuje interdimenzionální pravdy do našeho současného chaosu. Je to mystický kartograf vědomí, který nás klidně provádí divokým terénem rozvíjejícího se osudu lidstva. Matias Nemluví ze strachu, ale s podivnou jasností a mapuje evoluci duše skrze technologie, paměť a vícerozměrné vědomí.

V tomto hlubokém rozhovoru se proplétáme od umělé inteligence ke starověké Atlantidě, od papeže k pólům, a prolínáme se stejným zlatým vhledem: jsme tvůrci, kteří zapomínají na svou moc, architekti snu, který považujeme za kámen. Zatímco se umělá inteligence tyčí na světové scéně, připomíná nám, že skutečným problémem není vzestup inteligentních strojů – je to stagnace lidského vědomí. „Moje starost není umělá inteligence. Moje starost je naše vědomí,“ poznamenává. Matias, AI je zrcadlo, které nám ukazuje naši odpojenost, naši slepou důvěru v nefunkční systémy a naši odmítavost vzdělávat duši.

V tom je hluboký, téměř hudební rytmus Matias popisuje realitu – jako jakési kódování, kosmickou vlnovou délku, systém signálů, které jsme zapomněli interpretovat. Vnímá samotný vesmír jako promlouvající frekvencí a každá interakce – od písně v rádiu až po šepot umělé inteligence – je možným poselstvím z jiné roviny. Pro něj duchovní říše nedřímá ve fantazii; dýchá skrze technologii, paměť a záměr. Zdá se, že božské není někde jinde. Je zakódováno v obvodech vaší každodenní zkušenosti.

Jak se hlouběji propadáme do této chaotické dekády, Matias poukazuje na to, že se nacházíme v jaru kosmického času a přecházíme do Věku Vodnáře – ne metaforicky, ale v galaktickém smyslu. Nejedná se o náhodné otřesy, ale o porodní bolesti civilizace, která rodí svou další fázi. Stejně jako semeno, které musí násilně prasknout, aby vyklíčilo, nebo horečka, která zničí virus, chaos není krutost – je to evoluce. „Když jste velmi blízko smrti, najednou cítíte, že za tím už na všem nezáleží,“ říká a opakuje paradox, že skrze konce začínáme znovu.

To, co popisuje, není apokalypsa, ale alchymie. Žijeme v době, kdy se identita, kultura a víra taví v tavicím kotli. Jeho příběhy o vyrůstání s židovským jménem v rodině s nacistickými vazbami odhalují, jak propletené jsou naše příběhy, jak se identita stává fikcí, kterou bráníme až do smrti. A přesto, jak Matias připomíná nám, že smrt – ať už fyzická nebo symbolická – je jediným skutečným učitelem svobody. Pouze když se s ní postavíme čelem, můžeme prolomit mýty, které jsme zdědili, a vstoupit do autentického bytí.

Jak se konverzace stáčí k větším rytmům Země, Matias vrací se k myšlence, že planeta není v krizi – lidé ano. Země, říká, se mnohokrát resetovala. Sopky, posuny pólů, záplavy – to je imunitní systém planety, nikoli její předzvěstný chrapot. Nejsme správci chránící křehkou skálu, ale neurony v mysli Gaie, které mají za úkol se vyvíjet, ne hromadit. „Jsme jen škrábance,“ říká hravě, ale s hlubokou úctou. Země bude v pořádku. Je to naše vědomí, které musí dozrát, pokud chceme přežít její změny.

DUCHOVNÍ SNÍMKY

  1. Realita je vnímání a vnímání je programovatelné. To, co považujeme za neochvějnou pravdu, je často jen kulturní kód. Skutečná svoboda pramení z učení se tento kód přepisovat skrze uvědomění.
  2. Hrozbou není umělá inteligence – hrozbou je naše zastaralé vědomí. Místo strachu z technologií musíme vyvíjet způsob, jakým myslíme, komunikujeme a učíme. Jinak předáváme zastaralé vzorce našemu dosud nejmocnějšímu výtvoru.
  3. Smrt je klíčem ke svobodě. Pouze přijetím smrti – nejen jako konce, ale jako přechodu – se můžeme osvobodit od zděděných mýtů, které nás udržují ve strachu, v kmenovém stavu a v reaktivním duchu.

Ve světě, který se často zdá být na pokraji kolapsu, Matías De Stefano Nenabízí proroctví, ale perspektivu. Mluví jako někdo, kdo si pamatuje zvraty dějin a mechaniku ducha, a ukazuje nám, že tento okamžik, jakkoli divoký se zdá, je jen začátkem. Nejsme v selhávajícím světě – žijeme ve světě, který se probouzí.

Užijte si můj rozhovor s Matías De Stefano.