„Boj proti ivermektinu byl neuvěřitelně silný a byl celosvětový, ono to nebylo jenom u nás, šlo to jako přes kopírák celým světem,“ říká doktorka Stehlíková. Pozitivní výsledky studií „se musely zablokovat, jinak by nedostali povolení na vakcíny, protože kdyby existoval lék, tak nedostanou povolení k EUA, což znamená emergency use authorisation, povolení k použití v nouzové situaci“.
„Cena (léčby Covidu Ivermektinem) je v porovnání s jinými zeměmi velká, protože v Indii vycházela léčba covidu asi na dva dolary,“ naráží doktorka na dobré výsledky, které hlásil například indický stát Uttarpradéš, kde místní úřady na jaře 2020 ivermektin úspěšně otestovaly a od 20. srpna téhož roku byl oficiálně schválen pro léčbu pacientů s covidem-19 a podáván také preventivně.
„A to je jádrem celé pandemie. Že při ní nešlo tolik o ochranu zdraví obyvatelstva, ale o prodej vakcín a patentovaných léků s obrovskými zisky pro farmaceutický průmysl.“ — dr. Harvey Risch, emeritní profesor epidemiologie na Yaleově univerzitě
Mnoho dalších zajímavých informací v článku...